Sohbet Odalarında Dost, Arkadaş Edinme

dost sohbet, chat

En güzel Dostlukların kurulduğu SohbetBiziz.Com chat platformunda kafa dengi dostlar bulabilirsiniz. Birçok farklı kültürden insanlarla tanışıp arkadaşlık kurmanızı sağlıyoruz…

  Dost Sohbet

“Bin cefalar etsen almam üstüme, gayet şirin geldi dillerin. Varıp yad ellere meyil verirsen, kış ola bağlana yolların dostum dostum ..”

Pir Sultan Abdal, dosta olan muhabbetini bu dizelerle dile getirmişti. Birçok şiirlerinde dosta olan muhabbetini dile getiren büyük şair bu şiirde de dosta olan sevgisini bu dizelerle dile getirmiştir. Senden ayrılalı gülmedim dostum dostum diyor, dostun insan için nasıl vazgeçilmez bir kişi olduğunu kuvvetli bir şekilde belirterek.

Gerçekten de dost insanlar için ayrı bir şeydir. Yeri geldiğinde sizin için öyle bir şeyi ifade eder ki onun yerini ne bir sevgili, ne bir kardeş ne de başka bir şey tutamaz. Bazen öyle şeyler birikir ki içinizde onu alıp karşınıza içinizi dökebileceğiniz tek kişi dosttur işte. Pir Sultan’ ın “İster isem dünya malı vermişler, sensiz dünya malın neyleyim dostum dostum ..” dediği gibi yanınızda o anda kim varsa da, kim sizi dinlemeye ve içinizdeki çığlığı hissetmeye hazırsa da dostun yerini tutamaz.

Bir çok makalemizde değişen dünya koşullarının ve ilerleyen teknolojinin hayatımıza müdahalesine değindik ve bunun doğal olarak reel hayatımızın bir parçası olan şeylerin sanala geçmesine de tanıklık ettik. Nasıl ki insanlar sanal ortamlara girip sevgili ya da arkadaş arıyorlarsa ve ya ediniyorlarsa aynı şekilde dost için de benzer davranışlarda bulunabilirler.

Bilgisayar başına geçip ya da telefonundan googleye dost sohbet arayan muhabbet canlısı insanlar için de ayriyeten düşündük ve dost sohbet konusunda deyim yerindeyse çığır açtık. Arama motorlarına dost sohbet yazıp kendisini bizim dost sohbet platformumuzda bulan arkadaşlarımızın bu konudaki bize geri dönüşleri referansımızdır. Dost sohbet yazıp sitemize geldiğiniz zaman, biraz zaman geçirdikten sonra insanlar arasındaki o sıcak bağı, o dost ve gönül muhabbetlerine tanık olduğunuzda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlarsınız.

Bu sıcak, samimi ve içinizi dökebileceğiniz dost ortamında sizin de bulunmanızı istiyor, sanal sohbette ilke edindiğimiz dost sohbet kavramını sizlerle beraber en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Arama motorlarına dost sohbet yazıp kendinizi bizim samimi dost ortamında bulan arkadaşlara selam ile, iyi dost sohbetler..

ETİKETLER :