Şenol Demiröz Kimdir

Şenol Demiröz Kimdir

Şenol Demiröz Hayatı Biyografisi

Demiröz 1 Ağustos 2005 tarihinde emekliye ayrıldı. Yapımcı olarak ”Hattat Hamid”, ”Bedia Muvahhid” ve ”Tezhip Sanatında İki Usta” ile ”Türk Vakıf Medeniyeti” isimli 4 bölümlük belgeselin yapımcılığını üstlenen Demiröz, ”Dünyada Türk Vakıf Medeniyeti”, ”Eski Zaman Kolyeleri”, ”Vaktin Son Töreni”, ”Veda Çizgisi”, ”Sabahın İlk Kapısı” gibi yapımların da metin yazımı, yapım ve yönetimini gerçekleştirdi.

1950 yılında Adapazarı’nda doğdu. Sakarya Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu bitiren Demiröz, Maliye Bakanlığı Gelirler Müdürlüğü Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde Halkla İlişkiler Uzmanı görevinde bulundu.

Başbakanlık Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığı’nda Basın Müşavirliği görevini de yürüten Demiröz, TRT Program Planlama Dairesi, Radyo Program Yapım ve Yayın Dairesi’nde uzman olarak görev yaptı.Film yapımcısı ve yönetmen olarak serbest çalışmalara da imza atan Şenol Demiröz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, İstanbul Şehir Tiyatroları Repertuar Kurulu Başkanlığı ile Taksim Sanat Galerisi Jüri Başkanlığı görevlerinde bulundu.Şenol Demiröz, 12 Ocak 2004 tarihinde TRT Genel Müdürlüğü görevine başladı (Önceki TRT Genel Müdürü Yücel Yener).

ETİKETLER :