Sami Yusuf Biyografisi

Sami Yusuf Biyografisi

Sami Yusuf Hayatı Biyografisi, Şarkıları, Yaşi Kac, Boyu kac,Biyografisi

Sami Yusuf 2010 yılInın sonlarına doğru Wherever you are albümü çıkmıştır.bu albümde You Come To Me adlı eseri Youtube‘a yüklenilmiş ama eski plak şirketi ile davalı olduğundan Youtube tarafından kaldırılmıştır.
Sami Yusuf Awakening records plak şirketinden ayrıldıktan sonra bir süre Etm International şirketi ile çalışmış ve daha sonra Andante Records plak şirketini kurmuştur.
Sami Yusuf iki tane daha konser albümüne yer vermiştir.Sami Yusuf 2015 yılında The Gift of Love adlı eseri için Türkiye, Suudi Arabistan, Filistin, Ürdün, Kanada gibi farklı ülkelerde çekim yapmıştır.
Sami Yusuf 2007 yılında Time Dergisi‘ne İslam’In En Büyük İslam Pop Rock Yıldızı olarak dergi kapağının kapak olmuştur.2007 yılında Londra’da Wembley Arena‘da 30.000 kişinin katılımıyla konser vermiştir.
Sami Yusuf 2003 yılında Al muallim albüm’ünü piyasaya sürmüştür.Sami Yusuf Bu albüm kısa zamanda dinleyicilerle bütenleşmiş ve dünyada yaklaşık 2 milyon kişi tarafından satın alınmıştır.

Sami Yusuf Kimdir?

Sami Yusuf Kimdir?

Sami Yusuf Kimdir?

Sami Yusuf 2003 yılında Al Muallim albümünü piyasaya sürmüştür.Sami Yusuf 2011 yılında Birleşmiş Milletler Ünlü Gönüllüsü Ortakları arasına seçilmiş, Dünya Gıda Programı (WFP) adına yardım kampanyalarında görev almıştır.
Sami Yusuf Albüm Sami Yusuf’un evrensel bir sanatçı olmasına büyük katkı yapmıştır.My Ummah albümü 5 milyon dinleyiciyle buluşmuştur.
Sami Yusuf 1980 yılında Azeri kökenli müzikal bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Sami Yusuf Çok genç yaşta çeşitli enstrümanlar çalmayı öğrenmeye,şarkı söylemeye ve beste oluşturmaya başladı. Sami Yusuf Ünlü bestecilerden ve dünyanın ileri gelen bestekârların çıktığı Royal Academy of Music in London dahil bir çok müzik kurumlarından müzik eğitimi aldı.
Sami Yusuf 2013 yılında, Haiyan tayfunu’nun vurduğu Filipinler’deki afetzedelere yardım amaçlı WFP öncülüğünde Live Feed Philippines Kampanyası başlatmıştır.
Sami Yusuf 2003 yılında Al Muallim albümünü piyasaya sürmüştür. Sami Yusuf 2011 yılında Birleşmiş Milletler Ünlü Gönüllüsü Ortakları arasına seçilmiş, Dünya Gıda Programı WFP adına yardım kampanyalarında görev almıştır.