Perihan Savaş Kimdir?

Perihan Savaş Kimdir

Perihan Savaş 56 yaşındayken Perihan Savaş, 2011 yılında işadamı ve Galatasaray’ın eski yönetim kurulu üyesi Derya Taşdelenler ile evlenme kararı almışlardı ne olduysa son anda vazgeçtiler.
1970 yılına kadar tiyatro çalışmaları yaparak, Küçük Prenses, Romeo-Jüliyet, Kibarlık Budalası gibi birçok tiyatro oyunda yer alan Perihan Savaş 1971 yılında Şehzade Simbad Kaf Dağında adlı filmde rol aldı.
Perihan Savaş İbrahim Tatlıses ile 1979 yılında Kara Yazma filminde tanıştı ve birliktelikleri başladı. 9 Ağustos 1984 tarihli gazetelerde yer alan haberlere göre Tatlısesin Perihan Savaş’ı dövmesinden dolayı karakolluk olmuşlar ve bu ilişkisini bitirmiştir.
Perihan Savaş 14 Haziran 1957, İstanbul dunyaya geldi, bilinen adıyla Perihan Savaş, Türk sinema ve televizyon oyuncusu. Sinema kariyerine ayn yıl başlayan Savaş, kısa sürede birçok filmde oynadığı rollerle başrol oyuncusu oldu.

 

Perihan Savaş Hayatı

Perihan Savaş 120 civarında filmde rol aldı. Bir dönem şarkıcılık yaptı. Önce İbrahim Tatlıses, daha sonra Yılmaz Zafer’le evlendi her iki evlilikten de birer çocuğu olan sanatçı Yılmaz Zafer‘in hastalığı süresince örnek bir davranış sergilemiştir. Dizilerde de rol alan sanatçı, ayrıca televizyon programları yapmıştır.
Perihan Savaş 13 yaşında henüz çocuk neden evlendiğini de nişanlısının askeri okuldan çıkıp sivile geçebilmesi için nikah gerektiğini bu nedenle de nikahlarının yapıldığını ancak düğün yapılmadığını ve ailesiyle oturmaya devam ettiklerini” bir reportajında söyleyerek izah etmiştir.
İstanbul, Aksaray, Fatih, doğumlu Perihan Savaş ortaokul mezunu olup, eğitimini ortaokul bitiminde sonlandırmıştır.
Perihan Savaş Beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynayan sanatçı on üç yaşındayken, askeri okulda okuyan yirmi iki yaşındaki bir gençle nişanlanmış, 6-7 ay süren bir evlilik döneminden sonra eşinden ayrılmıştır. Perihan Savaş çocukluğu için şöyle demiştir.