Hüseyin Turan Kimdir?

Hüseyin Turan Kimdir

Hüseyin Turan albümleri Şarkıları

Adı Karanfil
Leyla Nefesi
Dolu
Süveyda
Ki
YAAli Ehl-i Deyişler
Aklıma Düştü Gözlerin
Turna Sesi
Hoş Geldin
Kilit

Hüseyin Turan Biyografisi

Hüseyin Turan 1985’te Dokuz Eylül Üniversitesi Muhasebe Bölümü’ne girdi. Üç sene burada öğrenim gördü, ardından Ege Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’ne geçti.
Hüseyin Turan İlkokul ikiye geldiğinde ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti. Lise yıllarında bağlamayla tanıştı.
Hüseyin Turan Konservatuvardan önce düğünlerde çalan bir grupta söyleyen Turan, konservatuvar okurken bir grup arkadaşıyla birlikte Grup Laçin’i kurdu; ancak okul bittikten sonra gruptan ayrıldı ve İstanbul’a taşındı.
Hüseyin Turan 1967, Beykonak, Tercan, . Erzincan iliniin Tercan’a bağlı Beykonak köyünde sekiz kardeşin beşinci olarak dünyaya gelen Hüseyin Turan, ilkokul ikiye kadar yaşamını burada sürdürdü.
Bağlamayla birlikte halk oyunlarına ilgi duydu ve bu alanda eğitim aldı. Katıldığı halk oyunları yarışmalarında üç Türkiye Birinciliği ve bir Dünya Birinciliği elde etti.
Hüseyin Turan Tarz olarak Türk halk müziğini seçip müzikal yaşamına üniversite yıllarında ağırlık verdi, bu yıllarda gitar çalmayı da öğrendi.
Hüseyin Turan 1998’de ilk solo albümü Hüseyin Turan’ı yayınladı. Bu albümün ardından Aklıma Düştü Gözlerin, Turna Sesi, Hoş Geldin, Kilit, Adı Karanfil, Leyla Nefesi, Süveyda, Ki albümlerini yayınlayan sanatçının son albümü YAAli Ehl-i Deyişler, Doğaç Müzik etiketiyle 03 Şubat 2017‘te yayınlandı.