Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir

Erkan Kolçak Köstendil Oynadıgı Diziler

Kurtlar Vadisi
Güz Sancısı Nümayişçi
M.A.T
Mukadderat
Sakarya Fırat
Babalar ve Evlatlar
Merhamet
İtirazım Var
Yağmur: Kıyamet Çiçeği
Ulan İstanbul
Yok Artık!
Kara Bela
Muhteşem Yüzyıl
Familya
Bir Deli Sevda
Görünen Adam
Babam
Çukur
Put Şeylere

 

Erkan Kolçak Köstendil Hayatı Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil Hayatı Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil Hayatı Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil Torbacının Esrarı adlı filmin senaryosunu yazarak çekimlerini Amsterdam ve İstanbul’da gerçekleştirdi. 4 kısa filmlik projesinin ilik ayağı olan senaryosunu yazıp yönettiği Suma adlı filmi ile 2018’de Los Angeles Film Ödülleri‘nde komedi dalında mansiyon kazandı.
2014’te Yağmur: Kıyamet Çiçeği isimli sinema filminde Şenol karakterini ve İtirazım Var’da Süpermen karakterini canlandırdı.
2015’te “Güven” canlandırdığı Kara Bela filminden sonra Muhteşem Yüzyıl adlı tarihi dizide Şahin Giray Han karakterini oynadı.
Erkan Kolçak Köstendil Onur Ünlü’nün 2017 yapımı Put Şeylere filminde rol aldı. 2017’te başlayan ay yapım’ın „Çukur“ dizisinde ‘Vartolu Sadettin’ karakterini canlandırıyor.
2009-2010 yılları arasında Sakarya Fırat dizisinde canlandırdığı “Er Mahmut Karakum” karakteri ile tanınmaya başlayan sanatçı; ardından Torbacının Esrarı, Babalar ve Evlatlar, Merhamet ve One Night in İstanbul gibi yapımlarda yer aldı. Ulan İstanbul adlı dizideki “Karlos” karakteri ile ünü yayıldı.
Erkan Kolçak Köstendil 2009 yılında “Facebook dizisi” olarak bilinen Mukadderat adlı diziyi yazıp yönetti. Aynı yıl M.A.T adlı polisiye dizinde Emre karakterini canlandırdı.
Erkan Kolçak Köstendil Senaryosunu yazıp yönettiği Vakit adlı kısa film, 2010 yılında gerçekleşen Sinepark 4. Kısa Film Festivali’nde, Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali‘nde, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller aldı.
Erkan Kolçak Köstendil Tiyatro çalışmalarına Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda başlayan oyuncu, AuT ve Karşı Cinsle Tanışma Sanatı isimli oyunlarda farklı karakterleri canlandırdı.
Televizonda ilk defa, 2005 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin üçüncü sezonudaki “galerici” rolünü canlandırdı; sinemaya ise ilk defa Güz Sancısı filminde “nümayişçi” rolü ile başladı.
Erkan Kolçak Köstendil 1983 yılında Bursa’da doğdu. Bursa Atatürk Lisesi‘nden mezun oldu. Lise yıllarında futbolculuk yaptı, Bursaspor‘da oynadı.Futbol kariyerinden vazgeçerek tiyatroya yöneldi. Yükseköğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde yaptı.