Ebru Gündeş Kimdir?

Ebru Gündeş Kimdir

Ebru Gündeş Kurtlar Sofrasıadlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkar. Bu arada oyunculuk tekliflerini de değerlendiren ,Ebru Gündeş albümlerinin ismini taşıyan televizyon dizilerinde başrol alır.1996 yılında 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri´nde ‘En İyi Kadın TSM Sanatçısı‘ ve Yılın En İyi Şarkısı ödülünü alarak geceye damgasını vurur.
12 Ekim 1974 İstanbul, Türkiye, Türk şarkıcı, sunucu ve güzel oyuncu dunyaya gelmiştir.
arık Ağansoy´un düzenlemelerini yaptığı albümde, genç söz yazarı ve bestecilerin de parçaları bulunuyor. Sezgin Büyük, Altan Çetin, Sinan Özşeker, Ertuğrul Polat, Hakkı Yalçın´ın yanı sıra Sezen Aksu´nun unutulmaz ‘Hata’ parçası da albümde yer alıyor.
Ebru Gündeş 1997’da 3. Kral TV Video Müzik Ödülleri‘nde TSM En İyi Kadın sanatçı ödülünü alır. Ebru Gündeş, 1996 yılından bu yana 2 kez En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Sanatçı ödülünü kazanarak bu ödülü en çok kazanan kişi olmuştur.
İlk evliliğini 16 yaşındayken Hamdi Vardar ile, ikinci evliliğini de 2002 yılında avukat Ömer Durak ile yapan Gündeş 2010 yılında İran Azerisi iş adamı Rıza Sarraf’la evlenmiştir.15 Ekim 2011’de kızı Alara doğmuştur.
Ebru Gündeş 1993 yılında Tanrı Misafiri adlı ilk albümü piyasaya çıkar. Selçuk Tekay´ın prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.
Ataol Behramoğlu‘na ait şiirden 2 kıtayı telif hakkı ödemeden izinsiz defalarca okumasının ardından Behramoğlu tarafından  yapımcı, yayıncı firmalar aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açılmıştır.