Didem Arslan Yılmaz Kimdir?

Didem Arslan Yılmaz Kimdir

Didem Arslan Yılmaz 2005 yılında “Kaçak ambulanslar“ haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü aldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülleri 2013’te öğrenciler tarafından, Yılın En İyi Tartışma Programı Türkiye’nin Nabzı” seçildi. Medya Etik Konseyi tarafından 2014‘te, Türkiye’nin Nabzı programı TV Haber Etik Ödülü’ne layık görüldü.
2015 yılında Magazin Gazetecileri Derneği’nin 21. Altın Objektif Ödülleri‘nden, Türkiye’nin Nabzı programı Savaş Ay Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Didem Arslan Yılmaz CNN TÜRK’ün ardından 2007-20016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk’teydi. Haber Türk’te Türkiye’nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Didem Arslan Yılmaz Gün içersinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.
2004 yılında CNN TÜRK‘teydi. Haber yolculuğu CNN TÜRK’te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Didem Arslan Yılmaz Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK‘ün birlikte organize ettiği Hayata Bağış kampanyası büyük farkındalık yarattı.

Didem Arslan Yılmaz Hayatı

Didem Arslan Yılmaz Profesyonel meslek hayatına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D’de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra bir süre Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.
12 Ocak 1974 dunyaya gelmiştir Türk haber spikeri ve muhabir.1992’de Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1992’de Flash TV haber sunarak başladı. Sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı.
Didem Arslan Yılmaz İstanbul’da doğdu. Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.
Çalar Saat programını Serdar Cebe’yle Haftasonu Haberleri’ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV’ye geçti. Daha sonra Habertürk‘e geçti ve Haber Sahası programını sundu.
Didem Arslan Yılmaz Habertürk’te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sundu.13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016’da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter‘dan yaptığı açıklamayla CNN Türk’ten ayrıldığını ve Habertürk’e geri döndüğünü söyledi.