Cem Adrian Kimdir?

Cem Adrian Kimdir

Baha Hayatı, Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir

Cem Adrian LGBT’ye olan desteğini 2010 yılında hakkındaki eleştirilere verdiği Cinsel kimliklerle derdi olanlarla derdim var.
2012 yılında yayınlanan Siyah Bir Veda Öpücüğü albümünde Yalnızlık şarkısına çektiği, temasında bir travestinin de olduğu klibini yayınlamıştır. Klipte ayrıca mastürbasyon yapan bir gence de yer verilerek yalnızlık iması yapılmıştır.
Cem Adrian Türkiye’de sansür, ifade özgürlüğü ve insan hakları gibi birçok konuda söylemleri mevcuttur. Adrian, hakkında eşcinsel olduğu yönünde yapılan yorumlara bir röportajında Kadın sesiyle de şarkı söyleyen bir adam hakkında böyle bir yakıştırma çıkmaması mümkün mü?” diyerek yanıtlamıştır.
2016’nın Eylül ayında yayınlamayı düşündüğü Tuz Buz isimli albümünün çıkış tarihini önce Eylül 2017 daha sonra Kasım 2017 ertelemiştir.
Cem Adrian Albümde yer alacak olan Yine Özledim, Seni Seviyorum ve Tuz Buz gibi parçaları sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşmıştır.
2014 yılında albümünü çıkarmayı planlayan Adrian, son anda karar değiştirerek, Ekim 2014’te Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum adlı albümünü sanat hayatının 10. albümü olarak çıkarmıştır.

Cem Adrian Biyografisi

Cem Adrian 2006 yılı sonundaki Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir.
Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır. Bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katılmıştır.
Cem Adrian Albümde Şebnem Ferah ve Sagopa Kajmer ile düetleri dahil toplam 12 şarkı bulunmaktadır. Albümdeki tüm şarkıların sözü ve müziği Cem Adrian’a aittir.
Emir albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan Essentials Etnik 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.
Cem Adrian 2003 yılında Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalıştı. 2005 Şubat’ında Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım isimli ilk albümü yayınlandı ve 2006 yılı Ocak ayında prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 13 parçadan oluşan ikinci albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer almıştır.
müzisyenlik yolundaki ilk adımını Demet Sağıroğlu vasıtasıyla tanıştığı Fazıl Say davetiyle Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi’ne girerek attı.
Cem Adrian Babası tüccar, annesi ev hanımı olan Yugoslavya göçmeni bir ailenin 2. çocuğu olarak Edirne’de doğmuştur Gerçek adı ise Cem Filiz’dir.
Cem Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis’ten esinlenerek almıştır.