Balık yağının Faydaları

Balık yağının Faydaları

Genel Görünüm: Balık yağı sağlıksız yaşlanma belirtilerini önler.

Telomerler, kromozomal DNA’nın aşırı uçlarıdır. Temelde, daha genç görünmek için, daha uzun telomerlere ihtiyacınız vardır. Kalp ve Ruh Derneği tarafından yapılan bir çalışma, kanlarında balık yağı düşük seviyelerde olan hastaların daha kısa telomerlere sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Öyleyse balık yağı tüketin, uzun telomerleriniz olsun ve daha genç görünün!
İhtiyaç duyulan doz: Günde 1.000 mg

Ruh hali: Balık yağı depresyonu önler

Balık yağının faydaları arasında en az bilinen özelliktir. Montreal Üniversitesi’den bilim adamları, ılımlı depresyonu olan hastaların günde 1.200 mg balık yağı tüketmesinin depresyonlarını belirgin şekilde düşürdüğünü keşfetti.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 1,200 mg

Kilo: Balık yağı yağlarınızı etkili bir şekilde yakar

Omega-3 yağ asitleri derhal enerji olarak kullanılır, bu yüzden aslında vücut yağ oranını azaltmaya yardımcı olur. Gerçekten gelişmeleri görmek için de düzenli egzersiz yaptığınıza emin olun!
İhtiyaç duyulan doz: Günde 3.000 mg

Bilişsel: Balık yağı hafızanızı geliştirir

Balık yağı takviyeleri daha net düşünmenize yardımcı olur ve aynı zamanda beyin daralmasını önler.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 1.000 mg

Bağışıklık: Meme kanseri ile savaşır

Balık yağı yararları arasında, bu en tartışmalı olanıdır. Araştırmalar balık yağı tüketiminin insanları meme kanserine yüzde 14 daha az duyarlı hale getirdiğini gösterir.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 1000 mg

Kas: Balık yağı kas tonunu ve kas kitlesini korur

Kemoterapi tedavisi gören kanser hastaları üzerinde yapılan bir araştırma, balık yağının kasları korumaya ve kas kaybını önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 2.200 mg

Koruma: Balık yağı hava kirliliğinden korur

Omega 3 asit yağları, hava kirliliğine maruz kalanları, durumun sebep olacağı kalbe zararlı etkilerden korumak için kalkan görevi görür.

İhtiyaç duyulan doz: Günde 3.000 mg

Kemikler: Balık yağı, kemikleri optimize eder

Omega-3, sağlıklı kemikler ve kemik yoğunluğu için hayati bir bileşendir.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 1000 ile 3000 mg

Kalp: Balık yağı kalp komplikasyonları riskini azaltır
Eğer yüksek kan basıncınızı kontrol etmeniz ve vücudunuzdaki trigliserid sayımını düşürmeniz gerekiyorsa, Omega 3 asit yağları tüketmelisiniz. Bu damarlarınızın daha elastik ve rahat olmasını sağlar, yani kan akışını kolaylaştırır. Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı arttırılmış balık yağı alımının inme ve koroner kalp hastalığı riskini azalttığını belirtiyor.

İhtiyaç duyulan doz: Günde 3,000 4,000 mg Omega 3 alımı, trigliserit düzeylerini % 30 oranında azaltabilir.

Deri ve cilt: Balık yağı cildinizi yeniler, tazeler

Balık yağı, akneleri azaltır, sizi güneş yanıklarından korur ve hatta deri döküntülerini engeller. Cildinizdeki lekeleri gizlemek için ekstra kozmetik ürünlere yönelmenize gerek kalmaz.
İhtiyaç duyulan doz: Günde 3,000 mg. Yaratacağı farkı daha iyi görebilmek için süt ve yağlı atıştırmalıklar gibi Omega 6 yağ asitlerini tüketmeyi kesin.

Ağrı: Balık yağı osteoartrit semptomlarını azaltır

Balık yağı iki uçlu bir yaklaşım içinde çalışır: Hücresel inflamasyonu azaltır ve vücudunuzdaki ağrıya neden olan kimyasalları inhibe ederek eklemlerinizi ağrıdan korur. Ağrı kesici ilaçlara veda edebilirsiniz!
İhtiyaç duyulan doz: Günde 2.000 mg.

ETİKETLER :