Ayşe Hatun Önal Kimdir?

Ayşe Hatun Önal Kimdir

Ayşe Hatun Önal 2008’de Sony BMG‘den ikinci albümü Sustuysam’ı yayınmladı. Albümün ilk videosunda yine Murad Küçük’le çalıştı ve ilk tekli Kalbe Ben oldu. Şubat 2017’de ikinci stüdyo albümü Selam Dengesiz’i piyasaya sürdü; albüme daha önceden çıkan Çak Bir Selam 2014 ve Güm Güm 2015 hitlerinin yanı sıra “Şeytan Tüyü” (2016) ve “Sirenler” (2016) single’larını da dahil etti.
Ayşe Hatun Önal 1999 yılında Kanal D‘nin düzenlediği Miss Turkey yarışmasında Türkiye birinci güzeli seçildi ve mankenlik hayatına başladı. Uzun süre mankenlik yaptıktan sonra Can Gürzap’tan diksiyon dersleri alarak özel bir kanalda sunuculuk yaptı.
Ayşe Hatun Önal 2003’te yayımladığı Sonunda EP‘sinde yer alan Çeksene Elini şarkısıyla tanındı. 2008’de ilk albümü Sustuysam’ı yayımlayarak çeşitli ödüller elde etti. Albümdeki Kalbe Ben şarkısı Billboard Türkçe Top 20’de dokuz numaraya kadar ilerledi.
Ayşe Hatun Önal Çak Bir Selam ve 2015’te Güm Güm single’ları Türkiye’de hit olarak listelerde üst sıralara yükseldi. Bu hitler daha sonradan 2017 çıkışlı ikinci stüdyo albümü Selam Dengesiz’de de yer aldı.

Ayşe Hatun Önal Biyografisi

Ayşe Hatun Önal Biyografisi

Ayşe Hatun Önal Biyografisi

Ayşe Hatun Önal Profesyonel müzik kariyeri 2003 yılında yayımladığı Sonunda isimli albümle başladı.2008 yılında çıkan Sustuysam adlı albümüyle büyük beğeni topladı.
Ayşe Hatun Önal 29 Temmuz 1978 Adana’da doğdu liseyi burada okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi‘ne başladı. 1999’da Miss Turkey’de Türkiye Güzeli seçilerek mankenliğe başladı. Uzun yıllar mankenlik ve sunuculuk yaptıktan sonra şarkıcılığa başladı.
elektronik müzik altyapılarını kullanarak hazırlayan Ayşe Hatun Önal, pek çok şarkısının sözlerini kendisi yazıp besteledi.Ayşe Hatun Önal Alto türündeki sesi, zaman zaman eleştirilere maruz kaldı. Bugüne kadar çeşitli ödül ve adaylıklar elde etti.
Ayşe Hatun Önal Adana Borsa Lisesi’den mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandı. Ayşe Hatun Önal İş hayatına, üniversite yıllarında özel bir şirketin halkla ilişkiler sorumlusu olarak başlangıç yapan Önal, ikinci sınıftan sonra hayallerini gerçekleştirmek arzusuyla eğitimine son verdi.