Yeni Yıla Sohbet Ederek Başlayalım

Liseliler Sohbet Ortamında buluşuyor

2019 Yılına Sohbetbiziz.com’da chat yaparak girmeye ne dersin? saatler 12’yi gösterdiğinde Chat odasında canlı radyo yayını eşliğinde 2019 yılına merhaba diyelim..

 

2018 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktır. Bu yeni yılın herkese barış huzur ve kardeşlik getirmesini dileyerek başlayalım.. Hepimiz biliyoruzki 2018’i bir çok badire atlatarak gecirdik her yıl olduğu gibi  bu yılda geçmiş yıllara benzemesin dilekleri dilemekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Yeni yıla sayılı  dakikalar kala Sohbetbiziz.com chat platformu kullanıcıları  arasında sizlerde yerinizi alın saat 12’yi gösterdiğinde canlı radyo yayını eşliğinde geri sayım başlayacaktır.. Yeni yıl yeni umutlar ve yeni aşklar gertirmesini temenni ederiz. sizlerde chat sitemiz üzerinde aradığınız aşkı yeni yılla birlikte bulabilirsiniz.

                  Sohbetbiziz.Com Canlı Radyo Yayını

Yeni yıla özel  hazırlamış olduğumuz Canlı radyo yayın pragramında sizlerde sevdiklerinize şarkılar amağan edebilirsiniz. Yini yılın yanı sıra chat sitemizde #radyo  odası üzerinden yayın yapılmaktadır chat yapmanın yanı sıra en hit parçaların çalındığı bir birinden tecrübeli Dj arkadaşlarımızın eğlenceli yayınları ile birlikte keyifli vakitler gecirebilirsiniz.

                       Yeni Yılda Uğur ğetirildiğine inanılan Totemler

Yeni yılın bereket getirmesi en büyük istekler arasında yer alıyor ve bunun için insanlar uzun yıllardan beri, bazı inanışlar doğrultusunda çeşitli ritüeller uyguluyor. İşte o inanışlardan öne çıkanlar…

1. Kökleri Yunan mitolojisine dayanan, kapıda nar kırma geleneğini bilmeyen neredeyse yok. Saatler gece yarısını gösterdiğinde bir adet nar kapı eşiğinde kırılıyor. Dış kapıda patlatılan narın eve bereket, şans ve bolluk getireceğine inanılıyor.

2. Baklagiller, pişirilince büyüdükleri için parayı sembolize ediyorlar. Mercimek taneleri paraya benzediği için uğurlu sayılıyor. Dünyanın birçok ülkesinde yeni yıl yemeği olarak pirinçli mercimek yemekleri yapılıyor. Mesela Şili’de gece yarısı bir kaşık mercimek yiyenlerin, yeni yılda iş hayatının verimli geçeceğine inanılıyor.

3. Anadolu’da ise bulgur pilavı veya hedik pişirme geleneği sürdürülüyor. Anadolu’da saat 5′ te buğday kaynatmaya başlanılıyor çünkü buğday bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul ediliyor. Bulgur pilavı da bu amaçla pişiriliyor.

4. Para parayı çeker diye de bir inanış var! Yeni yıl birikimine ilk adım olarak bir zarf hazırlayıp, elinizdeki en küçük para bile olsa, yeni yıla geçmeden bu zarfa para koyabilirsiniz.

5. Çin kültüründe yeni yıla girerken ve yeni yıl hazırlıklarının yapıldığı Aralık ayı boyunca, özellikle de 31 Aralık gecesi, evde şakayık bulundurmanın uğur getirdiğine inanılıyor. Çinlilere göre şanslı ve bereketli bir yıl geçirmek istiyorsanız, bu çiçekten evinizde bulundurmanız şart! Çiçeklerin kendisini kullanabileceğiniz gibi yapraklarını su dolu oval bir cam kaseye koyarak da sergileyebiliyorsunuz. Yeni yılın bir başka güçlü simgesinin kırmızı olduğunu düşünürsek, kırmızı şakayıkların daha doğru bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

6. Her yerde ışıklar yakmak Hint kültüründe bir yeni yıl geleneği. Mumlar etraflarına ışık saçtıkları, mutluluk ve keyif verdikleri için yılbaşının uğur getiren sembollerinden kabul ediliyor.

ETİKETLER :