Tırnak Soyulmasının Sebepleri

Tırnak Soyulmasının Sebepleri

Ellerin ayrılması parçası olan tırnaklar, saçlar gibi Keratin maddesinden oluşur.
Kendinize vitamin, mineral ve protein yönünden zengin iyi bir beslenme programı oluşturmanız ve düzenli olarak nemlendirici kullanmanız sorununuzun çözümünde yardımcı olacaktır.
Hem parmakları korumada hemde işlevselliği gibi, güzelliğinde ön planda olmasında yardımcı olan tırnaklar, çeşitli sebeplerden dolayı aşınarak soyulurlar.
İş icabı ya da hobi amaçlı toprakla uğraşan kişiler bu tür enfeksiyonlara oldukça açıktırlar.
Yanlış beslenme ve tırnağa uygulanan yanlış yöntemler sonucunda tırnak soyulması meydana gelmektedir.
İlacınıza alternatif yoksa kesinlikle doktorunuza danışmadan bırakmayın ve tırnaklarınızı aldığınız gıdalar ve özel bakım ürünleri ile güçlendirme yoluna gidin.
Beslenmesine dikkat etmeyen yada tırnaklarına gerektiği özeni göstermeyenlerin tırnakları güçsüzleşir. Bu nedenle tırnak yapısı incelir ve zarar görür. Böylece tırnak soyulması riski artar.
Sedef hastalığı ya da mantar enfeksiyonları gibi hastalık etkenleri soyulmaya neden olan faktörlerden bazılarıdır.Aslında bunlar tüm cildinizi etkileyen hastalıklar olsa da özellikle tırnaklarda gözle görülür önemli deformasyonlara) neden olur. Bu tür cilt hastalıkları için kullanılacak ilaçlar da soyulmanın tedavisini gerçekleştirecektir.
Beslenme: Tırnaklarınızın soyulduğu söylediğiniz kişilerden “protein eksikliğidir” cümlesini duymanız yüksek ihtimal ve bu yanlış bir bilgi değil. Yetersiz miktarda protein dışında biyotin, kükürt, veya B-vitaminlerinden yoksun beslenme alışkanlıkları tırnak soyulmasına yol açabilir.
İlaçlar: Bazı ilaçların cilt ve tırnaklar üzerinde kurutucu yan etkileri vardır. Eğer belirli bir ilacı düzgün olarak kullanmaya başladıktan sonra tırnak soyulması yaşıyorsanız doktorunuzdan ilacınızı alternatif ilaçla değiştirmesini isteyebilirsiniz.

Suna Dumankaya tarafından oluşturulmuş bu bitkisel tedavi sayesinde tırnaklarınız bundan sonra ne soyulacak ne de kırılacak. Tamamen doğal malzemelerden gerçekleştirebileceğiniz bu kürün detaylarını aşağıda okuyabilirsiniz:

Gerekli Malzemeler

1 Yemek Kaşığı Tuz
1 Tas Ilık Su
1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
1 Tatlı Kaşığı Sirke
1 Çay Kaşığı Zeytin Yağı