Safiye Soyman Kimdir

Safiye Soyman Kimdir

Safiye Soyman Biyografisi

Sonrasında ise İmar İskan Bakanlığına işe girmiştir.Tüm bu aşamalardan sonra liseyi bitirdikten sonra Özer Altın ile müzik derslerini almış ve kendini geliştirmiştir. Radyo sınavlarına girerek 28 yaşında kariyer için önemli bir atılım sağlamıştır.
Bolu’da dünyaya gelmiş ve 13 yaşında evlendirilmiştir. 26 yaşında olan Ziya Akaröz ile 10 yıl boyunca evli kalmıştır. Fakat kocasının kumara olan düşkünlüğü sebebi ile evlilkleri son bulmuştur. Tüm bunlar olurken Soyman, eşinin haberi olmadan ortaokul sınavlarına girmiş ve eğitim için çabalamıştır. Ortaokulu zorla gizli bir şekilde bitirdikten sonra liseyi kazanmış ve liseyi de bitirerek mezun olmuştur. Çift 1985 yılında boşanmıştır. 1999 yılından beridir Faik Öztürk ile birlikte yaşamlarını sürdürmektedirler.
Safiye Soyman Kariyerinin devamın ise Ankara Devlet Klasik Müzilği Korusu üzerinde 6 yıl çalışmıştır. Buradaki başarılarının ardından Gazinocular Kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan tarafından teklif verilmiş ve 1996 yılında Maksim’de sahneye çıkmıştır. Tüm bunların ardından memurluktan istifa etmiştir. Soyman’ın evlilik gündeminde ise Ziya Akaröz’den iki çocuğu vardır. Harun 1977 yılıında, Ümran Erler ise 1975 yaşında dünyaya gelmiştir.

Safiye Soyman Özellikleri

Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Sarı
Eğitim Durumu: Lise Mezunu
Adı Soyadı: Safiye Soyman
Doğum Tarihi: 3 Mart 1961
Nereli: Bolu
Burcu: Balık
Kilosu: 67
Boyu: 1.58 m