Pakize Suda Kimdir

Pakize Suda Kimdir

Pakize Suda Biyografisi

Pakize Suda aslında sizi kendinizle yüzleştiriyor ama gerçeği söyleyemiyor, kıvırıyorsunuz. Onun yüreğinin onda biri sizde olsa, yılbaşı dansözü diye televizyona çıkar üstüne de para verirsiniz.

Ne yazacam ben ya? Pakize Suda. Nasıl anlatılır Pakize Suda? Aslında onu anlatamamak galiba onu anlatmanın doğasında olan bir şey. (En azından belki de evli bir adam için böyle. Bakın, başlıkta parantez içinde yazdığım kısımları henüz yazıya koymaya karar vermedim. Eğer koyarsam ne olacağını haftaya hep birlikte öğreniriz).

Lütfen ısrar etmeyin size Pakize Suda’yı anlatabilecek durumda değilim. Olsa olsa onunla ilgili yaptığım bilimsel araştırmanın bazı verilerini paylaşabilirim. Aslında ‘‘Yukardan Pakize Suda’yı yazman istendi’’ dendiğinde bir kumpas kurulduğunu hissettiğimi söyleyeyim. Hesapta bu ele avuca sığmaz kadını bir profesöre yazdırıp, karşıya geçip gülecekler.

1952 yılında İzmir’de doğdu. Çılgın Dersane, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Sevda Çiçeği, Davetsiz Misafir, Hayat Bilgisi, Pembe Patikler, Erguvan Yılları, Kayıp Aranıyor, Tanrı Seni Korusun, Alnımdaki Bıçak Yarası, Küçüğüm, Ayrılık Acısı, Yara, Kime Niyet Kime Kısmet, Kurt Kapanı, Tarkan Altın Madalyon, Feride, Saraylar Meleği gibi filim ve dizi filmlerde oynadı. Uzun süre Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.
Bilahare Haber Türk gazetesine geçti. Ayrıca Haber Türk televizyon kanalında televizyon programları yapıyor.

ETİKETLER :