Öykü Serter Biyografisi

Öykü Serter Biyografisi

Öykü Serter Milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücü olarak kurbağalama branşında yüzme dalında 252 altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmıştır 1.67 boyunda ve 47 kilo ağırlığında olan sporcu yapısıyla adaleli ve Atletik olması ile dikkat çekici bir vücut yapısına sahiptir.
İlk olarak Medya sektörü ile tanışmasıyla Capital Radyo‘da DJ’lik yaparak başlamıştır.
Number One FM’de de çalışan daha sonra Cine5 de yayınlanmış olan 5 te 5 için müzik programı ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.
2010 yılında TRT 1 de Bank Asya Birinci Lig Günlüğü ile Master Chef Türkiye isimli programı ve ayrıca Öykü Serter Star TV’de yayınlanmış olan Star Akademi’nin sunucusu olarak görev almıştır. Öykü Serter balık burcudur.
Daha sonra haber ve belgesel programı yapmıştır. Ayrıca konuklarıyla sohbet ettiği bir müzik programı da yayınlamıştır.
 Biri Bizi Gözetliyor (BBG Evi) evinde isimli programın tüm bölümlerini sunmuştur.

Öykü Serter Hayatı

Öykü Serter Osmanlıcaya meraklı olan sevgili izlekler’’ gibi kendi yarattığı cümlesi ile de dikkat çekmiştir.
Biri Bizi Gözetliyor programından sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı gibi yarışma programlarının da vazgeçilmeyen sunucuları arasında yer almıştır.
Ayrıca oyunculuk tutkusunu yenmek için iki dizide de rol alan 6 sene Kargo grubunun solisti Koray Candemir ile düzenli ve uzun soluklu bir ilişki yaşamıştır.
Koray Candemir‘den ayrıldıktan sonra Senkron TV‘nin sahibi Levent Altınay ile birlikte olmuştur.
2006 yılında Ragga Oktay ile birlikte hazırlamış oldukları bilimsel Uygulama Merkezi-B.U.M adlı yarışma izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür.
Öykü Serter Bunun yanı sıra Latin Dili ve Edebiyatını da okuyan Galatasaray Üniversitesi‘nde Radyo TV bölümünde yüksek lisansını da tamamlayarak; Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Sinema Medya alanında da doktorasına devam etmektedir.

Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter Kimdir

Öykü Serter Kimdir

Öykü Serter faal ve kendini yetiştiren bir kişiliğe sahip olan On parmağında on marifet denilen kişiler arasında yer alabilecek faaliyetler içerisinde bulunmaktadır.
14 Temmuz 2007 tarihinde evinden spor yapmak için dışarı çıkan Öykü Serter komşusunun pitbull cinsi köpeğinin saldırısı sonucu sol uyluk kemiğinde ve iki ayak bileğinde ısırıklar nedeniyle yararlanmıştır.
Öykü Serter 25 Şubat 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 41 yaşında olan  bir dönem dizi oyunculuğu da yapmıştır. Halen talk show sunucusu olarak özellikle Bu Tarz Benim, programlarda başarılı sunumuyla ekranların aranan ismi olmuştur.