Murat Boz Biyografisi

Murat Boz Biyografisi

Murat Boz 1999 yılında Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’nü burslu olarak kazandı ve 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde eğitimine devam etti.
Bu şarkılardan Geri Dönüş Olsa Kalamam Arkadaş” resmi listelerin zirvesine yükselmeyi başardı.
Sanatçı, son olarak en çok sevilen şarkılarından oluşan ilk remix albümü olan “Dance Mix”i piyasaya sürdü.
Murat Boz Albümün ilk klibi Özledim şarkısının remix versiyonuna çekilirken ikinci kliplenen şarkı Geri Dönüş Olsa” adlı eseri oldu.

Murat Boz Kimdir

Murat Boz Piyano, keman ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmalarının reklam yüzüdür.
2011 yılından bu yana düzenlenen O Ses Türkiye programının dört jüri üyesinden biridir ve yarışmanın ilk sezonunun kazanan jüri üyesidir.
Ödülleri arasında iki Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral TV Video Müzik Ödülü bulunmaktadır.
Murat Boz 7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğdu, ilköğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti.
Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere, birçok sanatçıya albüm ve konserlerinde vokallik yaptı.Sanatçı, 2006 yılında yayınladığı ilk single çalışması Aşkı Bulamam Ben ile çıkış yaptı. Ardından 2007 yılının başında ilk stüdyo albümü Maximum‘u yayınladı.
Murat Boz Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden, Altın Kelebek Ödülleri’nden ve İstanbul FM Altın Ödülleri’nden “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” dalında ödüller aldı.

Murat Boz Hayatı

 

Murat Boz Hayatı

Murat Boz Hayatı

Murat Boz EP çalışması olan Uçurum yayınladı bir yıl sonra ikinci stüdyo albümü olan Şans’ı yayınladı.
Albümdeki Para Yok, Özledim Her Şeyi Yak, Sallana Sallana, Gümbür Gümbür ve “Buralardan Giderim” şarkılarını kliplendirdi, “İki Medeni İnsan” şarkısının klip versiyonunda Soner Sarıkabadayı ile düet yaptı.
Murat Boz Mart 2010’da ikinci single çalışması olan Hayat Sana Güzel yayınladı.12 Nisan 2011’de üçüncü stüdyo albümü Aşklarım Büyük Benden ile aynı adı taşıyan şarkısını klibi ile birlikte yayınladı. 9 Murat Boz Mayıs 2011’de ise albümünü piyasaya sürdü.
Ardından albümdeki Hayat Öpücüğü, Geri Dönüş Olsa, Kalamam Arkadaş, Bulmaca ve Soyadımsın şarkılarını da kliplendirdi.