Meltem Açıkel Kimdir

Meltem Açıkel Kimdir

Meltem Açıkel Biyografisi

Ayakkabılardaki kötü kokuları gidermek için bir çorba kasesine karbonat koyarak içine bir miktar su koyalım ve ayakkabılarımızı içine batırdığımız bir bezle silelim. Böylece kötü ayakkabı kokuları gidecektir. Karbonatın dezanfektan etkisi vardır. Kötü kokan ayakkabıların içinde bir miktar karbonat serpin kötü kokular gidecektir. Her türlü ayakkabıda kullanabilirsiniz.

Balık kızarttıktan sonra tavanızı kesinlikle sıcak su ile ıslatmayınız. Koku pişer. Soğuk su ile yıkadıktan sonra sıkılmış limon kabuğunu tavanın içine koyup içine su koyun ve kısı ateşte kaynatın. Evin içindeki koku gidecektir. Hatta evde çubuk tarçın ya da karanfil varsa içine atabilirsiniz.

Bulaşık makinesi içinde kötü koku var ise bir adet limon kabuğu koyarak kötü kokuyu giderebilirsiniz.

Lahana ve karnabahar haşlarken koku oluşmaması için limonu dilimleyip içine atın. Böylece koku olmaz ve evin içine de koku yayılmaz.

Tavuğun ve etin lezzetini artırmak için tavaya yağı koyduktan sonra nane, biberiye, maydanoz atın. Sonra bunların kızartıktan sonra etinizi ve tavuğunuzu pişirin çok lezzetli olmaktadır.

Sucuğun dış kısmındaki küfü önlemek için, sucuğun zarının üzerini limonla ovunuz. Böylece sucuğunuz küflenmez.
Meltem Açıkel, ev temizliğinden mutfak bilgilerine, elbiselerden yemek pişirmeye kadar püf noktaları konusunda bilgiler veriyor.

Meltem Açıkel, “Meltem’den Mutlu Tarifler” adlı kitabı hazırlamıştır. Aynı zamanda bir sesli yemek kitabı olan bu sistem az gören ve hiç görmeyen engelli bireylerin de faydalanması için hazırlanmıştır.

Kanal 7 ekranlarında İkbal Gürpınar programında yemek yaptı. Daha sonra da Zahide Yetiş‘in programına çıkmaya başladı.

ETİKETLER :