Kulak Ağrısı Tedavisi

Kulak Ağrısı Tedavisi

Kulak ağrısı tedavisi nasıl?

Nasıl kulak ağrısı tedavisi Ana Telafiler bin yıl için merkezi bir odak noktası olmuştur. Medeniyet çağlarından insanlık doğal tedavi kulak ağrısı için bir teklif bu durum hafifletmek için araştırmıştır. Bugün odak tüm görgü kulak ağrıları için güvenli ve etkili bir tedavi sunan doğal tedaviler doğru kaymıştır.
Ev ilaçları ve tedavi
Ana Telafiler genellikle hastalık vücudun bağışıklık sistemi enfeksiyonu ortadan kaldırır kadar katlanılabilir yapmak için hizmet vermektedir. Buz torbası ve sıcak kompres kulak hastalık için ev çıkar gitmek olmuştur. Buz torbası veya sıcak kompres kulak üzerinde yerleştirerek basit bir yaklaşımdır. Yöntemi güvenli olsa da, bu sadece geçici bir rahatlama. ağrı o azalır gibi hızla döndürür.

Başka bir ortak kocakarı ilacı bitkisel yağlar kullanımdır. Uygulayıcıları kulak ağrısı yatıştırmaya kulak kanalı içine birkaç damla yağı tanıtmak. Zeytin yağı damla kulak ilaç seçenekleri için güvenli bir alternatif, ancak, Orta derecede etkilisadece öyle. Ayrıca, bir petrol kulak zarı önlemek için vücut sıcaklığında yanıyor emin olmalısınız.

Reçeteli ağrı ilaçları, antibiyotikler
Büyük ilaç şirketleri ağrı kesici, olarak da bilinen ağrı kesicive antibiyotikler kulak ağrıları tedavisi için teşvik. Özellikle, analjezik Parasetamol ve ibuprofen gibi ağrı ve daha düşük ateş hafifletmeye yardımcı olmak. Ayrıca, antibiyotik kulak enfeksiyonları defetmekiçin reçete edilir.

Kulak ağrısı
Bir kulak ağrısı kulak ağrısı veya rahatsızlık olarak tanımlanır ve genellikle bir hastalık veya yaralanma göstergesidir. Kulak ağrısı çok biçimlerde ortaya çıkar ve ilişkili kulak ağrısı delici gelen değişir ve donuk ve ağrıyan keskin.

Genellikle çocuklukdöneminde ortaya çıkan bir durumdur, ama yetişkin de veba. Bir hastalığı her ne kadar kendisi, kulak ağrısı bir dış veya orta kulak yaralanma veya hastalıkbelirtisidir. Çoğu zaman, tek bir kulak etkilenir, ancak, her iki kulak için eşzamanlı rahatsızlık hissetmek mümkündür.

Ayrıca, hastalık tam nedenini belirlemede uzun boylu bir girişim olabilir. Bir çocuğun römorkör kulak memesi veya İmdat çığlıkları nadiren kulak ağrısı nedenini belirlemek için kesin. Buna ek olarak, belirtiler ilgisiz burun, boğaz veya ağız hastalık belirtileri olabilir.

İnsan kulağının
Sadece insan kulağının işitme için gereklidir, ama bu aynı zamanda denge kurmakiçin önemlidir. Kulak üç bölümden oluşur; Dış (veya pinna), orta ve iç bileşenleri. Pinna kıkırdak deri kaplı oluşur.

Kulak zarı (kulak zarı) doğru yönlendirir ses toplamak için dış kulak işlevleri. Ses dalgaları kulak zarı neden sonra sırayla, orta kulak (çekiç, örs ve üzengi) üç kemik kulak titreşimle membran için bağlı. Titreşimleri iç kulak koklea için doğru yapılır. Koklea daha da yaymak için beyin sinir uyarılarının ses dönüştürür sarmal şeklinde bir yapıdır.

İç kulak denge duygusu denetler Vestibüler sisteme ev ve kayma da yönlendirme. Bu semisirküler kanal sistemi aracılığıyla gerçekleştirilir. Deplasman kanal içinde sıvı dengesi ve beyne baş yönü ile ilgili bilgileri gönderir.

ETİKETLER :