Cilt Kızarıklığına Maskeler

Cilt Kızarıklığına Maskeler

Yüz Kızarıklığı Karşıtı Doğal Maske Tarifleri

3. Yeşil Çay Maskesi

Yeşil çay cilde doğal bir parıltı ve canlılık katar. Yeşil çayı hem kaynatıp içmenizi hem de maske olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde bol miktarda antioksidan barındıran yeşil çay, cildinizi yaşlanma etkilerine karşı korur ve güzelliğinizi muhafaza eder.
Kullanım Tavsiyesi

2-3 adet yeşil çay poşeti

Yarım demlik kadar kaynamış su

Yarım demlik kaynamış suyun içerisine yeşil çay poşetlerimizi atıp 7-10 dakika kadar demlenmeye bırakıyoruz. Daha sonra poşetleri içerisinden çıkarıp suyu soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra ufak bir havluyu bu su ile ıslatıp yüzümüze koyuyoruz. 2-3 dakika kadar beklettikten sonra cildimizi durulayabiliriz.
4. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizi yağı cildin nemlendirilmesi, beslenmesi ve yatışması için harika bir yağdır. Güzellik denince akla gelen ilk 3 doğal yağdan biri olan hindistan cevizi yağını kullanmanızı öneririz. Direk cildinize kullanabileceğiniz gibi maskeler ile de uygulayabilirsiniz.

ÇİLEK MASKESİ

Kokusuyla da ayrı büyüleyen çilekle ciltdinizi yenileyebilirsiniz…

8-10 adet çilek ya da ahududuyu bir kasede püre haline gelinceye kadar ezin. Temiz cildinize uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın. Ancak cildiniz kuru ve hasas ise pürenin içine 1-2 çorba kaşığı süt kreması ilave edin.

KUDRETNARI MASKESİ

1 yemek kaşığı kudretnarı 1 yemek kaşığı kantaronyağı ile karıştırın sabah akşam cildinize uygulayın. Bu karışım cilt kızarıklıklarınıza iyi geleceği gibi cilt lekelerininde azalmasını sağlayacaktır.

DOMATES MASKESİ

En faydalı besin kaynaklarından biri olan domatesin maskesi de işe yarıyor…

1 adet rendelenmiş domates, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulafı karıştırın. Temiz cildinize sürün 10 dakika bekletip yüzünüzü ılık su ile ıslatılmış havlu ile yumuşak hareketlerle silin.