Burak Özçivit Biyografisi

Burak Özçivit Biyografisi

Burak Özçivit 2011-2012 yılında ülkemizde ve çevre ülkelerde oldukça ses getiren Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandıran Özçivit, 2013 yılında Fahriye Evcen’le birlikte başrolleri paylaştığı Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır.
2014 yılında Fahriye Evcen’le birlikte başrolünü paylaştığı ve bir Ege kasabasında geçen aşkın anlatıldığı Aşk Sana Benzer adlı sinema filminin ayrıca yapımcılığını üstlenmiştir.
Burak Özçivit Kara Sevda adlı dizide ve şarkıcı Murat Boz ve Aslı Enver ile birlikte Kardeşim Benim adlı dizide rol almıştır.

Burak Özçivit Kimdir?

Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev alan oyuncu, 2007 yılından beri mankenlik yapmamaktadır.
Burak Özçivit Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşayan Özçivit, Kasım 2007’de gösterime giren Türk korku filmi Musallat isimli filmle sinema dünyasına adımını atmış oldu.
2007’de Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynayan Özçivit, usta oyuncular Engin Şenkan, Ali İpin ve Ali Sürmeli de rol aldığı 2008 yılında izleyicilerle buluşan Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır.
Burak Özçivit 2010 yılında İhanet adlı dizide oynadıktan sonra, dünyaca ünlü yabancı dizi Gossip Girl’den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin karakterini canlandırdı.

Burak Özçivit Hayatı

Burak Özçivit Hayatı

Burak Özçivit Hayatı

Burak Özçivit 24 Aralık 1984’de İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu, 2001 yılında Kazım İşmen Lisesi’nden mezun oldu.
2003 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden manken seçilen Özçivit, yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı.
Burak Özçivit 2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model of Turkey seçildi.
Buradaki birinciliğinden dolayı Best Model of The World’e katıldı ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi.