Bel İncinmesi Egzersizler

Bel İncinmesi Egzersizler

Yürüyüş

Bu egzersiz, basit ama güçlü bir egzersizdir. İleriye doğru bakarak yapılacak olan yürüyüş iyi bir duruş sergileme açısından önemlidir. Ara sıra omuz silkerek ve rahatlayarak yürüyüşünüze renk katabilirsiniz. Doğru yapılacak olan 30-60 dakikalık yürüyüş sırt ve bel kaslarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Side Plank Hareketiside plank

Sırt ağrılarına karşı iyi bir egzersizdir. Zemine bir yanınız üzere uzanın, dizleriniz düz bir şekilde ve kendinizi dirseklerinizden destekleyerek yükseliniz ve bu şekilde durunuz. Tavana bakan kalça üzerindeki kolunuzun elini ise yukarı kaldırın. Son aşamada ise 3-5 defa kalçanızı zeminden yukarı doğru kaldırıp indiriniz. Her bir yükselmede 10 saniye kadar üst durumda kalınız.

Göğsü Germek İçin Çift Diz Hareketi

Bu hareket oturarak yapılan etkili bir egzersizdir. Yüz yukarı gelecek şekilde zemine uzanın. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınız da zemin de olsun. Elleriniz ile bükülmüş dizlerinizden tutarak göğsünüze doğru çekin. Bu pozisyonda 15-30 saniye kadar bekleyin ve daha sonra gevşeyin ve tekrardan ayaklarınızı zemine koyun. Bu hareketi değişmeli olarak tek dizi göğse doğru çekip diğer bacağınız zeminde olacak şekilde de yapabilirsiniz.

belde incinmeye neden olabilir fakat beldeki incinmeye genellikle yetersiz germe hareketleri yada düşük formda olma ve kaslarının aşırı kullanımı neden olmaktadır.

ETİKETLER :