Ayrıcalıklı Sohbet Sitesi Sohbetbiziz.Com

Sohbet Etmenin Faydalari

Türkiyenin En kaliteli ve ayrıcalıklı Sohbet, Chat  platformu olan SohbetBiziz.Com’da hiç sohbet ettiniz mi? etmediyseniz hiç vakit kaybetmeden chat ortamlarına yelken acın.

                                    SohbetBiziz.Com

Sokaklarda,meydanlarda gidip gelen kalabalığın cekilmez bir halde olduğu zamanlarda,birkaç adımda olsa uzaklaşmak isteriz bazen.Kimimiz evimizde, kimimiz işyerinde, kimimizde internet cafelerde..Bizim için tahsis edilen bir ekran,bir klavye ve bir kulaklıktan ibaret masamıza ulaşırız.Ya müzik dinleriz,ya okey oynarız yada bir chat sitesinde buluruz kendimizi.

Liseliler Sohbet Ortamında buluşuyorKulaklıklarını takmış yüzlerce insan bir yandan radyo yayının keyfini cıkarırken diğer yandan da birileriyle yazışır,birşeyler anlatır yada birşeylere cevap veriyor olurlar.. Yeni gelenleri önce ürküten,sonrada kaçınılmaz olarak kendine alıştıran bu chat ortamlarına onlarda uyum sağlayacaktır elbet.Akşama kadar hemen hemen aynı cümleleri kurmak konuşmak,anlatmak,sormak,yanıtlamak karşıdaki ne derse desin..Kimileri için mühim olan tek şey yazmak.Chat ortamlarında gülen insanla muhabbeti hemen sulandırmak mümkündür de,asık surata temkinli yaklaşılır.

Direkt aldığı rumuzla hitap edilmez.Mesela;’bey’ yada ‘hanım’denir.E bir kerede böyle anlaşıldı mı zordur isme geri dönmek.Başladıkları noktadan çok uzak ve çok daha olumlu bir yerde olsalar da yine de aralarında ki mesafe ortadan kalkmaz.Bazende;Küstah,umursamaz ve meydan okuyan tipler çıkar karşımıza.Uğraşmaya bayıldığım insan tipi..”Bekle ve gör”demek geçiyor o an içimizden.Bu kafayla hayatta sadece öğütülür ve posan çıkıncada bir kenara atılırsın.

O zaman anlarsın sana sevgiyle uzanmaya çalışan ellerin değerini şapşal çocuk! Demeyi çok istemiş ve susmuşumdur şahsen.O Chat ortamından ayrılmadan.onu adam etmek ve bunu yaparkende sadece beklemenin aslında çok keyifli olacağını biliyoruz birçoğumuz.Bazende kazımak,aradaki engelleri kaldırmak,biraz ferahlatmak gerekiyor ortamı ki mutluluk görebileceğimiz bir yüksekliğe cıkabilsin.Kabul etmemiz gerekir ki;insanlar kendi hikayelerini sansürler.Endişe,cekince, süzgeçten geçirme gercek olanı hep perdeler.

O halde buradan tek bir sonuç çıkıyor;gerçegi yazmak için herşey ne kadar da yetersiz. Ne kadar da zor görünüyor gerceğe ulaşmak.O halde bende gördüğüme ve hissetiğime inanıyorum artık.. Gerek günlük hayatımızda gerek sohbet ortamlarında saygılı ve doğal ilişkiler kurabilmemiz için birşeyler yapmamız gerek.Huzur için gerekli en büyük faktörlerden biri ve bu adımı atacak olanda bizleriz elbette.Eğitimli insan eylemlerini bilinçli olarak seçer,toplum içinde saygın bir insan olabilmek için sorumluluklarımızı bilmeliyiz.

Hayat ta elde edilen bazı kazançlar karşılığında büyük bedeller ödenmesi gerektiğini kabul etmemiz gerek diye düşünüyorum.Bazen sıkılırız,bunalırız arkadaşlarımızdan birine içinde bulunduğumuz durumu anlatmak ihtiyacı duyarız.Bu arkadaşımız chat ortamından tanıdığımız biride olabilir.Nerden olursa olsun sadece yol gösterecek birileri işte.. Sohbet sitemizde bir kahve içimlik yazışmalarda buluşmak dileğiyle…

ETİKETLER :