Ayla Çelik Kimdir?

Ayla Çelik Kimdir

Ayla Çelik hayatı, nereli kaç yaşında?, Şarkıları, Albumleri, boyu kaç

Ayla Çelik 2016 yılında tekrar dönüş yapmış ve kendi hayatını anlattığı “BEN” adlı albümünü çıkarmıştır. Bu şarkısında klip de çıkarmıştır.
Çıkardığı bu şarkının ardından aylar sonra şu sıralar adeta popüler hale gelen Bağdat adlı şarkısıyla daha çok hayran kitlesi oluşturmuştur.
İkinci klip olarak Beyazıt Öztürk ile birlikte seslendirdiği Bağdat şarkısı yayımlandı. Ayla Çelik Şarkı, Türkiye Resmî Listesi’nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı.
Ayla Çelik 15 Ocak 2016 tarihinde Ben adlı ikinci stüdyo albümünü yayımladı. Albümün çıkış şarkısı Aşk Şarkıları Erhan Bayrak versiyonu tercih edildi.
Ayla Çelik 30 Eylül 2010 tarihinde ilk stüdyo albümü olan Lavanta’yı yayımladı. Ayla Çelik Albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan Lavanta şarkısı oldu.

Ayla Çelik Biyografisi

Ayla Çelik 30 Temmuz 2007 tarihinde Belma Şahin ile birlikte kaydettikleri ortak albüm İstanbul Türküleri yayımlandı.3 Aralık 2008’de Bir Dönebilsem adlı single çalışması piyasaya sürüldü.
2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Demet Akalın’ın Giderli 16 albümünde yer alan Türkan şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü aldı.
Ayla Çelik 2013 yılında Aysel Gürel’e saygı albümü olan Aysel’in’de yer alan Olacak Olacak şarkısını seslendirdi.
Ayla Çelik İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Gökhan Tepe, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi, Özcan Deniz, Petek Dinçöz, Ebru Yaşar ve Berkay gibi birçok isme şarkı verdi.14 Kasım 1973 tarihinde Ardahan’da doğdu Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olarak bitirdi, daha sonra müzik hayatına başladı. Müzikle olan profesyonel serüvenine Melih Kibar ile başladı.
Ayla Çelik Çok sayıda reklam müziğini seslendirdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerini de hazırladı.