Allen Hulsey Kimdir

Allen Hulsey Kimdir

Allen Hulsey Hayatı Biyografisi

Liseyi ise çok daha uzakta Dallas Texas’da bitirmiştir. ABD. Boston, Massachusetts‘te bir özel okul olan Berklee College of Music okulunda burslu okuyarak müzik eğitimi aldı ve 2006 yılında mezun oldu. Okul sonrası 2012 yılına kadar New York’da müzisyenlik yapmış.

Boston’da, Çocuk Psikolojisi, Çocuklar için Müzik ve Edebiyat, 0-6 Yaş Arası Çocuk Gelişimi dallarında eğitim almış. New York’ta 2006 yılından beri sürdürdüğü özel derslerinin yanı sıra, Kidville, Free To Be Under Three ve Hepburn Music School gibi New York’un en başarılı eğitim programlarında çocuklarla çalışmış.

Türkiye’den sonra gittikleri Almanya‘da babası onu yatılı okula vermiş. Almanya’da yatılı okul günlerinde gitara ve müziğe sevdalanmış.

New York’da yaşarken Berklee’de tanıştığı Emre Atabay‘la beraber Muj grubunu kurdu. Bebekleri çok sevdiği için doğum günlerinde onlara müzik yapmaya gidiyordu. Ayrıca New York‘ta Bowery Ballroom, Blender Theater, Webster Hall, Paperbox gibi yerlerde sahneye çıkıyordu.

2013 yılında tatil için İstanbul‘a geldiğinde İstanbul’da pek çok sahnede kendine yer bulmuş. Hayal Kahvesindeki konserinde Gripin’den Birol Namoğlu, Kadıköy Shaft’ta sahne alırken Mabel Matiz eşlik etmiş.

İç çamaşırları ve çorapları hep siyah olan Allen Hulsey, mutlaka bileklik ya da kendi yaptığı kolyeleri takmaktadır. Müzisyen olduğu için Rolling Stones, Velvet Underground, David Bowie, Jimi Hendrix gibi rock yıldızlarının tarzından etkilendiğini belirtmektedir.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programındadır.

Allen Hulsey, 8 Şubat 1985 tarihinde ABD, New York, Rochester’de doğmuştur. Babasının görevi yüzünden 7-11 yaşları arasında çocukluğunu Türkiye’de Ankara ve Konya‘da geçirdi. O yüzden şimdi Türkçesi çok iyi. Bir süredir İstanbul‘da yaşıyor.

ETİKETLER :